Chciałbym napisać kolejny artykuł na temat rwy kulszowej lub bólu pleców. Zależy mi na tym, aby jego tematyka była dla Państwa jak najbardziej pomocna. W związku z tym zwracam się Was o pomoc w wyborze konkretnych dziedzin.
Rwa kulszowa i ból pleców pytania
Ból pleców oraz rwa kulszowa to częste i bardzo dokuczliwe dolegliwości. Mają one wiele przyczyn, a ich leczenie zależy od wielu czynników. Wiedza na temat przyczyn oraz skutecznego i nowoczesnego leczenia bólu jest ciągle niewystarczająca, co niepotrzebnie wydłuża czas cierpienia oraz wydłuża czas do znalezienia ulgi w bólu. Od 2012 roku publikuję w internecie artykuły, które spotykają się z bardzo dobrym odzewem. Cieszy mnie fakt, że strona www.rehab.pl jest źródłem przydatnej wiedzy, która pomaga wielu cierpiącym ludziom oraz ich rodzinom.

Obecnie dużo czasu spędzam lecząc pacjentów, ale chciałbym kontynuować pisanie artykułów, zawierających wiedzę na temat częstych dolegliwości bólowych. Ze względu na ograniczony czas, chciałbym przede wszystkim skupić się na tematach, które najbardziej Państwa interesują. To od Państwa zależy tematyka, na której się skupię. Mogą to być tematy dotyczące diagnostyki, zapobiegania oraz leczenia bólu.  Zdaję sobie sprawę z tego,  że rwa kulszowa i ból pleców to jedynie część dolegliwości bólowych, jakie trapią społeczeństwo. W miarę potrzeb mogę również pisać artykuły na temat bólu stawów oraz punktów spustowych.

Aby pomóc jak największej grupie ludzi, będę pisał o konkretnych problemach, ich przyczynach oraz ich leczeniu. Raczej nie będę opisywał problemów indywidualnych chorych. Aby komuś pomóc, muszę dokładnie zapoznać się z wynikami badań oraz osobiście zbadać pacjenta, a to wymaga przeprowadzenia pełnej konsultacji. Postawienie prawidłowej diagnozy przez internet jest trudne i nic nie zastąpi osobistego kontaktu lekarz pacjent. Dużą wagę przywiązuję do dyskrecji oraz zachowania tajemnicy lekarskiej, dlatego unikam publicznego dyskutowania o problemach konkretnych pacjentów.

Propozycje tematyki przyszłych artykułów można publikować na moim profilu Facebook . Sukcesywnie postaram się pisać artykuły lub publikować filmy, które będą odpowiedzią na najczęstsze pytania. Moja wiedza i czas ma swoje granice i priorytetem będzie dla mnie pisanie na tematy, na które posiadam dużą wiedzę, szczególnie tę praktyczną, wynikającą z doświadczenia pracy z tysiącami pacjentów.

 

Andrzej Kroszczyński Specjalizacja: Lekarz rehabilitacji medycznej

Jako specjalista w dziedzinie nieinwazyjnego leczenia przepuklin i bólów kręgosłupa, moim zadaniem jest przynosić ulgę pacjentom doświadczającym bólu. Artykuły medyczne dostępne na stronie przygotowuję na podstawie swojego doświadczenia oraz aktualnych prac naukowych.

Kategorie: Aktualności