Andrzej Kroszczyński

Andrzej Kroszczyński – lekarz od kręgosłupa

Andrzej Kroszczyński – lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, tytuł uzyskany w USA, lekarz od kręgosłupa. Jako lekarz od bezoperacyjnego leczenia przepukliny oraz bólu kręgosłupa zajmuję się przynoszeniem ulgi cierpiącym pacjentom. W swojej praktyce stosuję osiągnięcia nowoczesnej zachodniej medycyny. Mam też szacunek dla starożytnej mądrości i tysiącletnich doświadczeń medycyny Wschodu, z której adeptami miałem zaszczyt pracować. Przede wszystkim patrzę na cierpiącego człowieka całościowo (holistycznie). Człowiek to znacznie więcej niż zbiór narządów i tkanek, każdy pacjent jest unikalną i niepowtarzalną jednostką mającą swoje marzenia i plany, swoich bliskich i swoją niepowtarzalną drogę. Moim przywilejem jest pomaganie w usuwaniu z tej drogi kłód i cierni, jakimi są ból i cierpienie. Chcę, aby moi pacjenci mogli wrócić do życia i pracy i zapomnieć o bólu.

Jaki metodami leczę ból?

Mój sposób leczenia bólu polega na używaniu nowoczesnych i skutecznych blokad kręgosłupa oraz innych wysoce skutecznych zabiegów. Moją specjalnością są zastrzyki nadtwardówkowe, które wypłukują i wygaszają zapalenie, a po ich podaniu przeważnie zmniejsza się przepuklina kręgosłupa powodująca ucisk na nerw, a w związku z tym zmniejsza lub znika powodowany przez nią  ból. Dzięki nauce od najlepszych specjalistów i ekspertów na świecie technikę zabiegu indywidualnie dostosowuję dla każdego pacjenta i każdej przepukliny kręgosłupa.

Stworzyłem również autorską metodę leczenia punktów spustowych oraz bólu mięśniowo powięziowego, która uwolniła wielu pacjentów do wieloletniego i uciążliwego bólu.

Zabiegi i konsultacje wykonuję w moim prywatnym gabinecie w Warszawie na ulicy Kluczborskiej 9.

Andrzej Kroszczyński - Lekarz od kręgosłupa, Warszawa

Andrzej Kroszczyński – ekspert od leczenia kręgosłupa

Jestem ekspertem w dziedzinie naczyniowej anatomii kręgosłupa. Dzięki przeprowadzonym przeze mnie w badaniom naukowym w USA wielu lekarzy od kręgosłupa na świecie zmieniło sposób wykonywania zastrzyków w kręgosłup, co uczyniło je znacznie bezpieczniejsze.

Andrzej Kroszczyński – autor artykułów medycznych

Jestem autorem wszystkich artykułów medycznych na stronie www.rehab.pl i blogu. Piszę je przede wszystkim na podstawie swojego doświadczenia oraz prac naukowych. Staram się, żeby język artykułów był przystępny i zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Chcę, aby wiedza na temat leczenia bólu i chorób kręgosłupa była dostępna dla każdego.

Specjalizacja

Staż

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Wybrane publikacje badań naukowych

Wybrane kursy specjalistyczne

Członkostwo w organizacjach zawodowych

Częste pytania

Skąd wzięła się decyzja, aby odbyć specjalizację w USA?

W Polsce mamy wielu inteligentnych i ciężko pracujących lekarzy, ale niestety nie dysponujemy takimi funduszami na szkolenie i leczenie jak specjaliści w Stanach. Chcąc zdobyć jak najlepszą wiedzę i umiejętności, zdecydowałem się na odbycie tam specjalizacji.

Co zadecydowało o wyborze specjalizacji z rehabilitacji medycznej?

Ta dziedzina narodziła się w USA i wciąż jest tam najbardziej zaawansowana na świecie. Duże doświadczenie oraz praktycznie nieograniczone fundusze dają fantastyczne możliwości terapeutyczne. Lekarze rehabilitacji zajmują się tam również minimalnie inwazyjnym, nieoperacyjnym leczeniem rwy kulszowej i bólu pleców. Są to zabiegi, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie i które zapragnąłem udostępnić pacjentom w Polsce. To wielka radość dla lekarza, kiedy widzi pacjenta, który po jednym zabiegu wychodzi do domu na własnych nogach, bez bólu i z uśmiechem na twarzy.

Dlaczego pan doktor zajął się badaniami naukowymi nad anatomią kręgosłupa?

Pragnąłem dogłębnie poznać organ, który zamierzałem leczyć. Poza tym podczas tych badań odkryłem wewnątrzotworowe położenie tętnicy Adamkiewicza doprowadzającej krew do rdzenia kręgowego. Odkrycie to zwiększyło bezpieczeństwo wykonywanych na świecie zabiegów. Był to także mój hołd dla odkrywcy tej tętnicy, Alberta Adamkiewicza, który również był Polakiem i którego przykład mnie zainspirował.

Co skłoniło pana doktora na podjęcie decyzji o powrocie z USA?

Na moją decyzję miały głównie wpływ obowiązki wobec mojej bliskiej rodziny w Polsce. Pragnąłem również spełnić obowiązki, jakie mam wobec swojego narodu, który również uważam za moją rodzinę. Dlatego bardzo cieszyła mnie perspektywa użycia zdobytej w Ameryce wiedzy w celu niesienia pomocy cierpiącym rodakom. Jak napisał Roman Dmowski: “jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie”.

Andrzej Kroszczyński Specjalizacja: Lekarz rehabilitacji medycznej

Jako specjalista w dziedzinie nieinwazyjnego leczenia przepuklin i bólów kręgosłupa, moim zadaniem jest przynosić ulgę pacjentom doświadczającym bólu. Artykuły medyczne dostępne na stronie przygotowuję na podstawie swojego doświadczenia oraz aktualnych prac naukowych.